logo mb1

logo ts

logo xfotbal

banmuzi

Mostečtí mladší žáci ročníku 2006 absolvovali celkem pět kol poháru Ústeckého kraje mladších žáků 2019.

V prvním kole je čekal volný los , který jim určil soupeře do dalšího kola a tím se nakonec stal celek SK Ervěnice/Jirkov. V tomto utkání mostečtí herně dominovali a po výhře 13:0 postoupili do čtvrtfinálového utkání kde se střetli s týmem Junioru Chomutov. V tomto utkání byli chomutovští zdatným soupeřem, ale zlepšenou hrou ve druhém poločase se mostečtí po výhře 3:0 probojovali do semifinále.

V semifinálovém utkání se mostečtí trochu natrápili s teplickou U12, která hrála velmi dobře, ale nakonec se po dvou brankách mohli radovat z vítězství 2:0 a z postupu do finále poháru.

Finálové utkání se tradičně uskutečnilo na fotbalovém stadionu FK Bílina a soupeřem nebyl nikdo jiný než tradiční rival z ligové soutěže FK Teplice.

Přestože se hrálo za velmi teplého počasí, tak mělo toto utkání vysokou úroveň a soupeři si na hřišti rozhodně nic nedarovali. Tepličtí měli v úvodu herní převahu, kterou také dokázali využít a po střele Jakuba Dufka se ujali vedení.

Mostečtí postupem času dokázali hru vyrovnat, ale z několika střeleckých příležitostí se jim nepodařilo skórovat. V poločase tak vedli tepličtí 1:0.

Ve druhém poločase opět převzali iniciativu tepličtí a ve 40 minutě, po hlavičce Daniela Jelínka, se dostali do dvoubrankového vedení. Mostečtí se nevzdávali a bojovali až do konce, ale kýženou branku se jim podařilo vstřelit až v samotném závěru, kdy po střele Denise Paldrycha dorážel do prázdné branky Jakub Žáček. Mostečtí tak ve finálovém utkání podlehli týmu FK Teplice 1:2 a obsadili tak konečné druhé místo.

Branky Mostu:  60. Žáček

Sestava Mostu:  Dobrev , Svoboda , Vaic ,Benda , Myška , Schöpp , Paldrych , Jandák ,  Žáček , Reynolds , Moscato  , Hlavatý , Šlehofer, Fedák , Krbec

Trenér : Petr Melichar

Asistenti trenéra : Michal Klimeš , Radim Vaic

Petr Melichar, trenér  „Ve finále tohoto poháru jsme narazili na velmi kvalitního soupeře a proto  musím kluky pochválit za výkon , který v tomto utkání podali. Tepličtí sice byli lepší na míči a v kombinaci , ale kluci ukázali bojovné srdce a věřím , že kdyby přišla naše branka dříve , tak by se o vítězství ještě porvali. Po utkání byli kluci hodně zklamaní , ale myslím si , že utkání odehráli ze ctí a že se nemají za co stydět “.