banmuzi

Mostecký FK – TJ Baník Modlany  1:1 (1:0) 4:5 na p.k.

Branky: 8. Dominik Valenta – 35. Blažek

Mostečtí fotbalisté sehráli ve středu odložené utkání.

Do zápasu s kvalitním týmem Modlan vstoupili dobře a už v 8. minutě šli do vedení zásluhou přesné trefy Dominika Valenty.

Bohužel je rychlá branka poněkud ukolébala a domácí fotbalisté přenechali iniciativu hostům. Modlany dirigované zkušenými harcovníky Doležalem a Stožickým (bývalý hráč MFK) získávali převahu a začali si i vytvářet šance. Naštěstí hostující útočníci neměli přesnou mušku.

To trvalo ale jen do 35. minuty, kdy nádhernou střelou “zpoza šestnáctky“ srovnal skóre Blažek. Poté se hra mírně vyrovnala, mostečtí se však do poločasu nedokázali vrátit do tempa.

Po mytí hlav v domácí kabině v přestávkové pauze se ve druhé půli očekávala zlepšená hra MFK.  Ta se ke smutku domácích fandů nedostavovala. Hosté byli lepší na míči a nebezpečně ohrožovali mosteckého gólmana Hanuse. Ten se zaskvěl skvělým zákrokem, když zlikvidoval střelu do horního rohu domácí svatyně.

Domácí se jen sporadicky dostávali před brankáře Modlan. A když ani hosté již nebyli gólově úspěšní, došel zápas do remízového konce 1:1 a následnému penaltovému rozstřelu. V něm byl o branku úspěšnější modlanský Baník a z Mostu si tak odvezl dva cenné body.

Sestava MFK : Hanus –Tancoš, Boušek (39. Novák), Kocourek, Černý, Benda, Vait, Hejtmánek (27. Kasal), Čonka (46. Mirga), Vaněk, Valenta

Trenér : Josef Tancoš