MOSTECKÝ FOTBALOVÝ KLUB, o.p.s.

Mostecký fotbalový klub o.p.s. byl založen jako obecně prospěšná společnost s názvem Fotbalová škola Most o.p.s. v roce 1991. Jejími zakladateli byli Josef Čepelák, Milan Gabriš a Josef Houška.

Klub však již působil od roku 1992 od názvu EKO Most přes FK TOROL Most až k současnému Mostecký fotbalový klub o.p.s.

Na podzim 2004 navázal Mostecký fotbalový klub úzkou spolupráci s prvoligovým klubem FK Teplice. V roce 2005 na základě dobré spolupráce došlo k uzavření smlouvy o spolupráci při výchově talentované mládeže s FK Teplice. Řada tehdejších hráčů přešla do mládežnické kategorie tohoto klubu. Na začátku roku 2006 došlo k převedení práv zakladatelů Mosteckého fotbalového klubu o.p.s. na Fotbalový klub Teplice.

Tato spolupráce byla ukončena v roce 2008. V tomto roce byla podepsána nová spolupráce tentokrát s mosteckým klubem FK Baník Most (v té době FK SIAD Most). Ve Fotbalové škole došlo poté k určité stagnaci, nedařil se nábor nových hráčů. Situace došla tak daleko, že v sezoně 2009/2010 přešel zbytek hráčů do FK Baník Most a Mostecký fotbalový klub (tehdy FŠ Most) přestal hrát mládežnické soutěže.

Na začátku roku 2011 se rozhodl pan Jiří Kroužek, že klub Fotbalová škola Most opět probudí k životu a jako svůj vklad klubu dal k dispozici fotbalový areál v Čepirozích, jehož byl vlastníkem. Během krátké doby dokázal najít pro činnost tohoto klubu pochopení a podporu u zástupců vedení města Most a i u některých podnikatelských subjektů. Město Most, jež bylo spoluzakladatelem klubu, vidělo ve FŠ Most organizaci, která dává příležitost dětem předškolního a školního věku provozovat oblíbený sport. V  roce 2012 došlo ke změně, kdy se p. Kroužek vzdal spoluzakladatelství a zakladatelem Fotbalové školy Most se stalo Statutární město Most. V srpnu 2014 došlo k přejmenování klubu na Mostecký fotbalový klub o.p.s. V letošním roce 2016 došlo ke spojení a přechodu fotbalistů FK Baník Most 1909 do MFK. Vznikl tak klub, který se stará o 22 mládežnických družstev. Díky podpoře města mají všichni sportovci v klubu výborné podmínky pro přípravu a rozvoj.

S činností Mosteckého fotbalového klubu se děti mohou setkat již od tří let v mnoha mosteckých mateřských školách. Pod odborným dohledem probíhá v mateřských školách všesportovní příprava věnovaná rozvoji motorických schopností, obratnosti a základních pohybových návyků, kterou vedou kvalifikovaní trenéři s licencí. V současné době pečuje Mostecký fotbalový klub o 370 mladých fotbalistů a o 250 dětí v mateřských školách.

Mostecký fotbalový klub vychoval řadu výborných hráčů, z nichž ty nejlepší je dnes možné sledovat na našich prvoligových trávnících. Za FC Viktoria Plzeň pravidelně nastupuje Jan Kovařík.

Činnost Mosteckého fotbalového klubu podpořil v začátcích mostecký rodák, bývalý vynikající fotbalista a držitel trofeje Zlatý míč pan Josef Masopust, jež je od roku 2001 dodnes jeho patronem a čestným členem.

Motivace dětí v Mosteckém fotbalovém klubu je zaměřena na dosažení těch nejlepších možných výsledků v jednom z celosvětově nejpopulárnějších sportů - fotbalu. Svěřenci MFK získávají díky kvalifikovaným trenérům nejen fotbalové dovednosti, ale jsou také vedeni k zásadám, pravidlům a lidským hodnotám, které jistě využijí i ve svém budoucím životě. Navíc, jak je dobře známo, sport je jednou z nejlepších prevencí proti negativním vlivům společnosti, s kterými se mládež dnes a denně setkává.

Muži

Poslední zápas:

23.11. MFK - Horní Jiřetín 1:3

Následující zápas:

tbu

Starší dorost ČLD U19

Poslední zápas:

27.10.  Táborsko -  MFK 1:2

Následující zápas:

3.11. 10:00  MFK - Žižkov

Starší dorost ČDD U18

Poslední zápas:

26.10.  Louny - MFK  0:3

Následující zápas:

2.11. 10:00 MFK - Chomutov

Mladší dorost ČDD U16

Poslední zápas:

26.10.  Louny - MFK  5:3

Následující zápas:

2.11. 12:15 MFK - Chomutov

Starší žáci ČLŽ U15

Poslední zápas:

23.10.  MFK - Žižkov 1:9

Následující zápas:

2.11. 10:00 Neratovice/Byškovice - MFK

Starší žáci KPŽ U15+U14

Poslední zápas:

26.10. Kadaň/Chomutov - MFK 2:3 na PK

Následující zápas:

3.11. 11:45 Žatec - MFK

Main Page Contacts Search