MOSTECKÝ FOTBALOVÝ KLUB, o.p.s.

banmuzi

Na hřiště druhého týmu tabulky, FK Zbuzany 1953, zajíždějí v sobotu naši muži k poslednímu zápasu podzimní části fotbalové Divize B.

Náš soupeř v minulém kole doslovovat šokoval vysokou porážkou 0:3 na hřišti posledního Rakovníka.

Dosavadní bilance Zbuzan je 9-0-0-5 a na vedoucí příčku ztrácí pouhé dva body.

Zápas FK Zbuzany 1953 – Mostecký FK začíná v sobotu 17.11. od 10:15 hodin.

banmuzi

Naši muži přivítají v sobotu třetí tým divizní tabulky FK Brandýs nad Labem.

Brandýs v minulém kole podlehl v Neratovicích 0:3.

Dosavadní bilance našeho soupeře je 7-1-1-4, což znamená prozatímní zisk 24 bodů.

Zápas MFK - FK Brandýs nad Labem začíná tradičně v sobotu 10.11. od 10:15 hodin.

.

banmuzi

Rakovník - Adam Vrána nastřílel tři branky z trestných kopů a výrazně přispěl k výhře Tatranu Rakovník v dalším kole divizní skupiny B. Poslední tým tabulky nakonec nasázel mosteckým fotbalistům na svém trávníku pět gólů.

„Utkání mělo tři fáze. Tou první byl nepovedený vstup do utkání, když jsme brzy prohrávali 0:2. Tou druhou byl zbytek poločasu a náš obrat skóre. A poslední třetí byla od šedesáté minuty, kdy jsme na hřišti dominovali, soupeře donutili jít do deseti. V závěru jsme ještě mohli dvě až tři branky přidat. Musím kluky pochválit, ukázali velkou morálku. Byť se nenacházíme v dobré situaci, na trénincích všichni makají nadoraz a teď se to v zápase ukázalo,“ řekl po utkání trenér domácích hráčů Radek Polášek.

Samotný zápas nezačal pro domácí vůbec dobře. Oba týmy se v úvodu nepřesně zastřelovaly, ale v 8. minutě přišlo první velké varování pro domácí, když Valentovu přízemní střelu Kabele skvěle vyrazil a dobíhající Rubeš přestřelil prázdnou branku. O dvě minuty později rozehráli domácí trestný kop u soupeřovy šestnáctky tak nešťastně, že se k míči dostal Kasal, utekl po levé straně a přihrávkou před prázdnou branku vybídl ke gólu Kotlana - 0:1.

banmuzi

V sobotu dopoledne nastoupí naši muži na hřišti posledního týmu tabulky – TJ Tatran Rakovník.

Náš soupeř zatím prožívá velmi nepovedenou sezonu. Do této body získal pouhé tři body a to za vítězství v Ostrově 3:1.

Pro náš tým bude tento zápas velice důležitý, protože případné vítězství nás může odpoutat z předposledního místa tabulky.

Zápas TJ Tatran Rakovník – MFK začíná v sobotu 3.11. od 10:15 hodin.

banmuzi

Mostecký FK – FK Neratovice/Byškovice  3:2 (3:0)

Branky : 12. a 18. Jakub Rubeš, 38. Denis Valenta – 55. Hrdý, 92. Vorasický

Ve 12. kole Divize zavítal do Mostu celek FK Neratovice-Byškovice, který byl před tímto zápasem na 5. místě divizní tabulky.  Mostečtí fotbalisté, pohybující se naopak v dolních patrech soutěže, chtěli navázat na zlepšený výkon z minulého kola v Hostouni, kde sice nebodovali, ale jejich hra již měla solidní parametry.

Do samotného zápasu vstoupili hráči MFK velmi aktivně a brankově prožili snových prvních 20 minut. Zásluhu na tom měl především útočník Rubeš, který ve 12. a 18. minutě přesně zakončil povedené a rychlé akce domácích – 2:0.

Fotbalisté Neratovic-Byškovic byli z tohoto vývoje dost vykolejeni a jejich nervozita se projevila ve 38. minutě, kdy po obrovské chybě hostujícího zadáka poslal Denis Valenta domácí hráče do tříbrankového vedení.

O přestávkové pauze došlo v kabině hostí k „mytí hlav“ a do druhé půle nastoupili středočeši s odhodláním změnit herní projev a pokusit se udělat něco s výsledkem. Jejich aktivitu proměnil v branku v 55. minutě Hrdý – 3:1.

banmuzi

Páté Neratovice přivítají naši muži ve dvanáctém kole fotbalové Divize na našem hřišti tuto sobotu.

Náš soupeř v minulém kole remizoval v Březové 0:0. V následném penaltovém rozstřelu byli šťastnější domácí, kteří tak získali bonusový bod.

Dosavadní bilance Neratovic je 5-1-2-3 a to znamená zisk 19 bodů.

Zápas MFK - FK Neratovice/Byškovice začíná tradičně v sobotu 27.10. od 10.15 hodin na FSJM.

banmuzi

Na horkou půdu vedoucího týmu tabulky, Sokola Hostouň, zajíždějí naši muži v neděli v rámci jedenáctého kola Divize B.

Náš soupeř vede tabulku s dvaadvaceti body s bilancí 7-0-1-2. V minulém kole Hostouň překvapivé remizovala na hřišti v Ostré 1:1 a bonusová bod následně získali domácí.

Zápas Sokol Hostouň – MFK začíná v neděli 21.10. od 15:30.

banmuzi

V sobotu přivítáme na našem hřišti desátý celek průběžné tabulky fotbalové Divize B FK Olympie Březová.

Náš soupeř zatím získal dvanáct bodů a má tak na náš tým náskok tří bodů. Čeká nás tedy velmi důležitý zápas, ve kterém potřebujeme bodovat.

Březová v minulém kole prohrála na půdě sousedního Chomutova 2:3.

Zápas MFK - FK Olympie Březová začíná tradičně v sobotu od 10:15 na našem stadionu FSJM.

banmuzi

Na hřiště svého souseda v tabule z patnáctého místa, Sportovního sdružení Ostrá, zajíždějí v sobotu naši muži k zápasu devátého kola fotbalové Divize B.

Oba celky dělí v tabule pouhý bod a oba také potřebují další důležité body, které by je odpoutaly od spodních příček tabulky:

Náš soupeř v minulém kole remizoval v Nymburku  0:0 a navíc si ještě odvezl bonusový bod.

Zápas Sportovní sdružení Ostrá – MFK začíná v sobotu 6.10. od 16:30 v Ostré.

banmuzi

Mostecký FK – FC Chomutov  1:1 (0:1) 10:9 na p.k.

Branky : 12. Hříbal – 60. Šípek

8.kolo Fortuna Divize B zavedlo na mostecký stadion fotbalisty FC Chomutov. Jednalo se tak vlastně o derby dvou sousedů v Ústeckém kraji. Mostečtí fotbalisté měli ještě o motivaci navíc, neboť za posledních 5 kol ani jednou nevyhráli.

Přesto to byli hosté, kteří vstoupili do utkání aktivněji. Jejich útoky byly nebezpečnější a mostečtí hráči hledali marně recept na hru chomutovských. Ve 12. minutě šli dokonce fotbalisté Chomutova dovedení, když se prosadil Hříbal.

banmuzi

Další divizní derby uvidí naši fanoušci na stadionu Josefa Masopusta již tuto sobotu. Naši muži přivítají v rámci 8.kola Divize B hráče FC Chomutov.

Chomutov je v průběžné tabulce na jedenáctém místě se ziskem jedenácti bodů.

V minulém kole náš soupeř porazil Souš na jejím hřišti 3:1.

Zápas MFK - FC Chomutov začíná tradičně v sobotu 29.9. od 10:15 hodin na FSJM.

banmuzi

Autor: Deník / Vladimír Malinovský

Půl hodiny hráli borci Nymburka proti devíti, za tři body ale nevyhráli.

Nymburk doma prohrával v dalším divizním zápase s Mostem po sedmnácti minutách o dvě branky. Do půle snížil Novotný a pak vyrovnal Hobík.

„Jsem krutě nespokojený, hlavně s prvním poločasem. Už páteční trénink byl takový ve velkém klidu a pohodě,“ uvedl po zápase trenér nymburského celku Jan Buryán. „První poločas jsme prospali, trochu nás probudil až gól na dva jedna. Ve druhém poločase jsme prostřídali, něco jsme změnili, začali jsme lépe a také jsme vyrovnali. Nedokázali jsme si ale poradit s přesilou dvou hráčů. Chyběla kvalita i klid. Nakonec se radujeme ze druhého bonusového bodu,“ vyprávěl kouč Jan Buryán.

banmuzi

Naši muži zajíždějí v neděli k zápasu 7.kola Divize B na hřiště devátého týmu tabulky SK Polaban Nymburk.

Nymburk podlehl v minulém kole na kladně 1:2. V dosavadním průběhu soutěže získal devět bodů za tři výhry a  tři porážky.

V minulé sezoně Polaban nastupoval v ČFL ve které skončil se ziskem patnácti bodů na sedmnáctém, tedy předposledním místě, s bilancí 2-2-5-25.

Zápas SK Polaban Nymburk – MFK začíná v neděli 23.9. od 16:30.

valentazrat(Autor: Václav Veverka / mostecky.denik.cz)

Hráči MFK se teď budou muset nějaký čas obejít bez svého kanonýra Dominika Valenty, který městské derby sledoval s ortézou na noze.

Valenta se zranil minulou sobotu v Kladně, kde Most prohrál 0:2.

"Stalo se to v 88. minutě, kde o nic už skoro nešlo. Já jsem dostal od útočníka špatný balon, protihráč se ho zmocnil a když jsem se snažil mu ten míč vzít, tak mi celým tělem spadl na koleno," popisuje nešťastný Dominik Valenta.

"V Kladně to byl špatný zápas, žádné velké šance, jedinou gólovou šanci jsem měl já, když jsem míč trefil milimetr vedle tyčky," ohlíží se zraněný snajpr, který musí skousnout čtvrtou porážku svého týmu v řadě.

Kdy bude trenérovi Tancošovi k dispozici?

"V koleni mi křuplo a už jsem se na nohu nepostavil. Podle doktorů je to tak na 3 - 4 týdny a jde o natržené vazy a pochroumanou chrupavka,“ smutní Valenta.

banmuzi

(Autor: Václav Veverka / mostecky.denik.cz)

Historicky třetí městské derby mezi divizními rivaly z Mosteckého fotbalového klubu (MFK) a Souší opět vyznělo lépe pro svěřence trenéra Petra Johany, kteří si před slušnou návštěvou došli na Fotbalovém stadionu Josefa Masopusta pro výhru 3:0 (2:0)

Oba celky se poprvé v městském derby utkaly před dvěma lety a Souš slavila 5:0 a 2:0. Teď přidala další výhru a MFK potřetí nedal v městském souboji gól. Hosté se prosadili ve 24. minutě poprvé díky Dominiku Nobstovi, který se opřel do míče a jeho výstavní trefa zaplula pod břevno Hanusovy branky. Stejný hráč přidával druhou trefu z dorážky ve 33. minutě.

(Foto Václav Veverka / mostecky.denik.cz)