MOSTECKÝ FOTBALOVÝ KLUB, o.p.s.

banmuzi

Naše muže čeká poslední zápas sezony a zároveň rozloučení s Krajským přeborem. V sobotu přivítáme na našem hřišti poslední celek tabulky – Jiskru Modrá.

Modrá v minulém kole podlehla doma Vilémovu 0:1 a před posledním klem tak zůstává na bilanci 9-0-1-19.

Podzimní zápas na hřišti soupeře se nám vůbec nevyvedl. Odjížděli jsem do Mostu s vysokou porážkou 3:6. A to jsme po úvodní půlhodině vedli 2:0.

Věříme, že se tento hororový průběh zápasu již nebude opakovat a naši hráči se důstojně rozloučí s letošní sezonou.

Zápas Mostecký FK – Jiskra Modrá začíná v sobotu 16.6. od 10.15 na FSJM.

banmuzi

FK Neštěmice - Mostecký FK  0:5 (0:3)

Branky : 3. Michal Macháček, 8. Patrik Lácha, 44. Vlastimil Stožický, 53. Zdeněk Macháček, 78. Jan Hejtmánek

V předposledním kole Krajské soutěže zajížděli fotbalisté MFK do Neštěmic. Zde je čekalo za úmorného vedra náročné utkání, neboť domácí hráči bojují o záchranu v soutěži.

Mostečtí si však výhrou zase chtěli zajistit prvenství v soutěži a postup do divize. A byli to právě oni, kdo od začátku diktoval tempo a měl kontrolu nad vývojem zápasu. Aktivní přístup zužitkovali hosté již ve 3. a 8. minutě díky přesným trefám Michala Macháčka a Patrika Láchy.

Domácí na tyto dvě rychlé branky marně hledali odpověď. To mostečtí stihli přidat do poločasu ještě další gól, ve 44. minutě přesně zakončoval Vlastimil Stožický. Tříbrankové poločasové vedení již vlastně určilo ráz celého utkání.

Druhá půle se opět odehrávala většinou na polovině domácích. Mostečtí fotbalisté přidali další dvě branky. V 53. minutě se při zakončení nemýlil Zdeněk Macháček a pověstného „bůra“ vyfasovali hráči Neštěmic po gólu Jana Hejtmánka ze 78. minuty.

Po závěrečném hvizdu tak mohla v táboře hostí propuknout nefalšovaná radost nejen z výhry 5:0 v Neštěmicích, ale především z celkového vítězství v Krajském přeboru dospělých a postupu do divizní soutěže.

banmuzi

Naše muže čeká v neděli zápas 29. kola Krajského přeboru na půdě čtrnáctých Neštěmic.

Náš soupeř v minulém kole podlehl ve Vilémově domácím vysoko 0:5.

FK Český Lev Neštěmice v tomto ročníku získal 33 bodů za bilanci 9-2-2-15. Má tedy stejný počet vítězných zápasů jako devátý tým Horní Jiřetín/Litvínov.

V podzimním zápase na našem hřišti viděli naši příznivci jasné vítězství našich hráčů 6:1. Branky MFK vstřelili Valenta 2x, Milan Macháček, Vait, Lácha a Pyskatý.

Zápas FK Český Lev Neštěmice – Mostecký FK začíná v neděli 10.6. od 15:00 v Neštěmicích.

banmuzi

banmuzi

Mostecký FK – TJ Sokol Horní Jiřetín/FK Litvínov  5:1 (3:0)

Branky : 18. Michal Macháček, 21. a 32. Dominik Valenta, 86. Petr Mirga, 89. Vlastimil Stožický, – 52. Václav Polívka

28. kolo Krajského přeboru přineslo utkání s nádechem derby, když do Mostu přijeli fotbalisté spojeného týmu TJ Sokol Horní Jiřetín/FK Litvínov. Toto utkání bylo zároveň bráno jako semifinále Poháru dospělých ÚKFS.

Mostečtí hráči nenechali od začátku utkání nikoho na pochybách, že chtějí získat všechny tři body do tabulky Krajského přeboru a zároveň si vybojovat postup do finále Poháru.

Začali si vytvářet slibné příležitosti a bylo jen otázkou času, kdy se dokáží prosadit. To se podařilo poprvé v 18. minutě Michalovi Macháčkovi – 1:0.

Jeho branka nastartovala mostecký brankostroj, který během čtvrt hodiny rozhodl o vývoji utkání. Ve 21. a 32. minutě se totiž dvakrát trefil Dominik Valenta a tříbrankové vedení sebralo vítr z plachet hostujícím fotbalistům.

Ve druhé půli byli domácí hráči nadále aktivní, nastřelili však jen dvě tyče a nedokázali dát gól ani ze sólového nájezdu. Hosté toho využili k drobné korekci výsledku v podobě vstřelené branky v 52. minutě Polívkou – 3:1.

banmuzi

Naše muže čeká v sobotu dopoledne derby s osmým týmem tabulky - Horní Jiřetín/Litvínov.

Náš soupeř v minulém kole podlehl doma Vilémovu 1:4.

Dosavadní bilance týmu Horní Jiřetín/Litvínov je 9-4-5-9 při skóre 49:54.

V podzimním zápase na hřišti soupeře jsme zvítězili jednoznačně 4:1, když naše branky vstřelili Vait, Bíro, Lácha a Milan Macháček.

Zápas Mostecký FK - Horní Jiřetín/Litvínov začíná v sobotu 2.6. od 10:15 na našem hřišti.

banmuzi

SK Baník Modlany - Mostecký FK  0:4 (0:3)

Branky : 5. Michal Macháček, 36. a 39. Dominik Valenta, 68. Patrik Lácha

Pořad utkání 27. kola Krajského přeboru dospělých svedl proti sobě domácí fotbalisty Baníku Modlany a hráče MFK, jež jsou vedoucím týmem soutěže.

Kvalita hostí se projevila již v prvním poločase, když se jim vlastně podařilo rozhodnout zápas třemi přesnými zásahy.

Poprvé se radovali již v 5. minutě, kdy se trefil Michal Macháček. Poté následovala pasáž s několika nevyužitými dobrými příležitostmi, aby v závěru první půle v rozmezí čtyř minut dvakrát skóroval Dominik Valenta. Třígólové vedení mostecké hráče uklidnilo.

Ve druhé půli plně kontrolovali vývoj utkání. Navíc v 68. minutě pečetil výhru mosteckých úspěšným zakončením Patrik Lácha.

banmuzi

Naši muži zajíždějí v sobotu na půdu pátého celku průběžné tabulky - TJ Baník Modlany.

Náš soupeř v minulém kole prohrál ve Vilémově 1:0. Modlany zatím získaly 43 bodů za bilanci 13-2-0-11 při skóre 53:55.

V podzimním kole na našem hřišti jsme s Baníkem remizovali 2:2 a bonusový bod po pokutových kopech si odvezli šťastnější hosté. Naší jedinou branku vstřelil Valenta a druhou branku si hosté vstřelili sami.

Zápas TJ Baník Modlany – MFK začíná v sobotu 26.5. od 14:00 v Modlanech.

banmuzi

Mostecký FK – TJ Spartak Pernštejn   7:0 (4:0)

Branky : 30. Michal Macháček, 33. a 45. Dominik Valenta, 37., 76. a 90. Daniel Kasal, 82. Jakub Šedivý

V dalším kole Krajského přeboru mužů nastoupili mostečtí fotbalisté na domácím hřišti proti družstvu TJ Spartak Pernštejn.

V příjemném fotbalovém počasí vstoupily oba týmy do zápasu ve svižném tempu a hosté ukázali, že nepřijeli do Mostu pouze bránit. K vidění tak byly šance na obou stranách.

Mostečtí útočníci se zastřelovali do 30. minuty. V ní se jako první z hráčů MFK přesně strefil Michal Macháček – 1:0.

Tímto gólem nastartoval brankovou smršť, která dostala mostecké za čtvrt hodiny do čtyřbrankového vedení. Postupně se totiž ještě prosadili  2x Dominik Valenta (33. a 45.) a Daniel Kasal (37.). Poločasové vedení 4:0 bylo pro zbytek utkání rozhodující.